راز جنگل جیغ چیست؟

به گفته کارشناسان روی هر درختی در این منطقه نزدیک به 3 هزار جیرجیرک در دو کیلومتری رودخانه هستند که بیش از 40 روز نمی توانند زندگی کنند و از بین می روند. آواز گروهی تعداد زیاد جیرجیرک ها مانند صدای زوزه یا جیغ به نظر می رسد که باعث ترس و وحشت گردشگران و اهالی روستا می شود.

روستایی به نام سربرج در مشهد سالانه به دلیل داشتن پدیده ای وحشتناک میزبان تعداد زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. جنگل همواره یکی از جذاب ترین مکان های طبیعی و گردشگری برای گذراندن اوقات فراغت افراد در روز های تعطیل است. این جاذبه خدادادی علاوه بر زیبا بودن ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد. تصور کنید شب هنگام از لا به لای درختانی در جنگل، صدایی وحشتناک شبیه جیغ زنی که زنده زنده در آتش در حال سوختن است به گوش می رسد.

جنگل سربرج که به «جنگل جیغ» شناخته شده، روزهای عادی و آرامی دارد، اما به محض تاریک شدن هوا تا سپیده دم صدایی عجیب و ترسناک به گوش می رسد.

عده ای از ساکنان این منطقه، جنگل سربرج را نفرین شده می دانند که روح و اجنه در این روستا زندگی می کنند و صدای مخوف و دلخراش شب هنگام به علت وجود سکونت شیاطین است.

به گفته برخی از ساکنان این منطقه، منشا صداهای خوف آور به دلیل هجوم ملخ هایی است که هنگام تاریکی هوا به درختان پناه می برند. عده ای دیگر عواملی ناشناخته مانند تغییرات آب و هوایی را عامل اصلی این پدیده ترسناک می دانند.

اما سروصدایی که از این جنگل به گوش می رسد شباهت چندانی به صدای جیرجیرک یا باد در بین درختان ندارد، چرا که هنگام شنیده شدن این صداها حتی برگی از یک درخت هم به علت وزش باد تکان نمی خورد. همین امر عامل اصلی در جذب افراد کنجکاو و نترس به این پدیده شگفت انگیز برای ترشح هورمون آدرنالین شده است.

جنگل سربرج در دره رودخانه ای قرار دارد که فصولی از سال خشک بود. ابراهیم عرب، دهیار روستای سربرج در این باره گفت: بخشداری منطقه برای روشن شدن راز این جنگل با فرستادن عده ای از کارشناسان برای تحقیقات مخصوص، این صدا را مربوط به جیرجیک هایی از نوع خاص در زبان محلی به نام کز اعلام کردند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و ایمیل اجباری می باشد
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و ایمیل اجباری می باشد

دیگران را از نظرات خود آگاه سازید

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

از ارسال لینک سایت های دیگر وارایه ی اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن ,ایمیل و... پرهیز نمایید

باتوجه به ساختاربخش نظرات از پرسیدن سوال و راهنمایی دراین بخش خود داری نمایید