با روح و روان نوجوانان کنکوری بازی نکنیم

چنانچه برگزاری کنکور به تأخیر بیفتد چه تضمینی وجود دارد که اوضاع شیوع بیماری بیشتر و افسارگسیخته‌تر از حالا نباشد؟ در این میان تکلیف افراد مشمول سربازی چه می‌شوند؟

به نقل از انصاف نیوز ،رضا ج، از مخاطبان انصاف نیوز در یادداشتی درباره‌ی کشمکش بر سر کنکور نوشت:

کنکور؛ آزمونی که بیش از هر زمان دیگر بر آتش اضطراب و نگرانی‌های دوران کرونا افزوده و برگزاری یا عدم برگزاری آن مدت‌هاست که در محافل سیاسی، علمی و مردمی مطرح‌شده و روح و روان نوجوانان در آستانه این آزمون سرنوشت‌ساز را می‌نوازد.

برخی بر این اعتقادند که کنکور از پایه و اساس باید برچیده شود و چه زمانی مناسب‌تر از حالا که شرایط برگزاری سالم و بدون خطر، مهیا نیست!

این منتقدان اما به پیش‌نیازهای برچیده شدن کنکور ازجمله قوانین مصوب و جایگزین‌های آن برای ورود به دانشگاه‌ها و نحوه انتخاب رشته‌های مختلف نمی‌پردازند و تنها می‌خواهند دست کاسبان کنکور را کوتاه کنند؛ همین و بس.

اما اگر به بهانه شیوع کرونا کنکور امسال برگزار نشود چه تضمینی وجود دارد که تا سال آینده زیرساخت‌های لازم برای حذف کنکور ایجاد می‌شود؟

یا چنانچه برگزاری کنکور به تأخیر بیفتد چه تضمینی وجود دارد که اوضاع شیوع بیماری بیشتر و افسارگسیخته‌تر از حالا نباشد؟ در این میان تکلیف افراد مشمول سربازی چه می‌شوند؟

بیایید باور کنیم دروازه ورود به سیستم اجرایی کشور از کنکور می‌گذارد به‌گونه‌ای که اگر بدون ایجاد زیرساخت‌ها کنکور برگزار نشود، یک سال کادر پزشکی از دست می‌رود، و خلأ تکمیل کادر پزشکی داریم، اگر کنکور برگزار نشود نیروی انتظامی یک دوره پلیس تولید نمی‌کند.

خلأ تأمین نیروی آموزش‌دیده در همه حوزه‌ها ایجادشده و خواهی‌نخواهی مشکلاتی ایجاد می‌شود که هم دامان کشور را می‌گیرد و هم دامان جوانان که پس از سال‌ها درس خواندن خود را آماده کرده‌اند که میوه تلاش‌هایشان را بچینند.

تفاوت برگزاری کنکور با تجمعاتی که در رستوران‌ها، بانک‌ها، ادارات و بازار دیده می‌شود، چیست؟ بیایید باور کنیم بحث هرروزه در مورد تعویق برگزاری کنکور، عدم برگزاری کنکور و امروز و فردا کردن بر سر این مسئله با روح و روان چندین هزار خانواده بازی می‌کند. بیایید به مسائل مهم‌تر بپردازیم، به دولت گیر بدهیم، مطالبه داشته باشیم، سین‌جیم کنیم اما فقط دولت را به چالش بکشیم نه خانواده‌هایی که در کنار هزاران مشکل و درد حالا فکر و خیال آینده فرزند کنکوری خود را هم دارند.

انتهای پیام

پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و ایمیل اجباری می باشد
پیام شما با موفقیت ثبت گردید.باتشکر
فیلد نام و ایمیل اجباری می باشد

دیگران را از نظرات خود آگاه سازید

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

از ارسال لینک سایت های دیگر وارایه ی اطلاعات شخصی مثل شماره تلفن ,ایمیل و... پرهیز نمایید

باتوجه به ساختاربخش نظرات از پرسیدن سوال و راهنمایی دراین بخش خود داری نمایید